ME21-kval.: Slovensko - Rumunsko 0:2 v 9. skupine

02.06.2012 Celý región

Michalovce 1. júna (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali v piatkovom zápase 9. skupiny kvalifikácie ME v Michalovciach s Rumunskom 0:2. Zverenci trénera Ivana Galáda napriek prehre figurujú stále na 2. priečke 9. skupiny, ktorá zaručuje účasť v baráži.

9. skupina:

Slovensko 21 - Rumunsko 21 0:2 (0:0)
Góly: 71., 79. Enache
ŽK: Štetina, Mak, Kiss - Stoian, Cretu, Muth, Dobre
Rozhodovali: Antti Munukka - Jan-Peter Aravirta, Jukka Honkanen (všetci Fín.)
3220 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovensko 21: Bajza - Mazáň (76. Guba), Gyömber, Štetina, Holúbek - Greguš, Kiss, Mak, Mikovič (46. Paur) - Mészároš (62. Lalkovič), Šimonek
Rumunsko 21: Lazar - Cretu, Muth, Beta, Cioranu - Popa, Stoian (67. Anton), Filip, Dobre (89. Cosereanu) - Rädut (82. Bus), Enache

Takmer do posledného miesta zaplnený futbalový štadión v Michalovciach videl medzišestnástkový futbal, v ktorom mali prevahu domáci. Hostia hrozili prevažne z rýchlych kontier a po jednej z nich v 6. minúte trafil Popa bočnú sieť Bajzovej brány. V 19. minúte sa k odrazenej lopte dostal Šimonek a jeho strela spoza pokutového územia skončila tesne nad. V 26. minúte sa do podobnej šance dostal Mészároš a jeho strela spoza pokutového územia išla vedľa. V 29. minúte unikol jeden z najlepších hráčov v prvom polčase, domáci Mak a ten v individuálnej akcii mieril tesne vedľa Lazarovej brány. O dve minúty neskôr malo Slovensko najväčšiu šancu v polčase, keď Makovu strelu v strede šestnástky Lazar vyboxoval na rohový kop. Do konca polčasu zaujala Holúbekova ďalekonosná strela, ktorú Lazar opäť zlikvidoval.

Domáci aj druhý polčas začali aktívne, no čistú šancu si nevypracovali. V 53. minúte posunul Greguš Makovi a jeho strela išla tesne vedľa brány. V 63. minúte už domáci zdvíhali ruky nad hlavu, no Makov gól neplatil pre postavenie mimo hry. V 70. minúte sa rútil Mak sám na hosťujúceho brankára Lazara, no ten jeho pokus zlikvidoval. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo hneď o minútu, keď unikol Enache a krížnou strelou prekonal Bajzu. V 78. minúte sa v skrumáži najlepšie zorientoval opäť hosťujúci Enache a poslal loptu do siete. Slovákov tento moment zlomil a hostia pohodlne dokráčali k trom bodom.

Ivan Galád, tréner SR 21: "Vedeli sme, kto proti nám stojí, v akých kluboch ich hráči hrajú. Rozhodujúci bod zápasu bol vtedy, keď Róbert Mak nepremenil vyloženú šancu. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo na druhej strane, keď Rumuni dali hneď z následného útoku gól a musím povedať, že po tomto góle boli lepším mužstvom. V odvete chceme súperovi túto prehru vrátiť, no bude to veľmi ťažké."

Dávid Guba, útočník SR 21: Myslím si, že sme boli lepším mužstvom, no vypracované šance sme nevyužili. Hostia z ojedinelého brejku po našej nepremenenej šanci skórovali. Potom to už bol z našej strany risk a Rumuni pridali ďalší gól. Sme sklamaní, ale ideme ďalej a Rumunom chceme prehru vrátiť.